Revitacell

Biodermokosmetyki na bazie komórek macierzystych

Dlaczego biodermokosmetyki Revitacell® są takie wyjątkowe? Poznaj ich aktywny składnik – Biocervin® – uzyskany na bazie komórek macierzystych z poroża jelenia szlachetnego. Pozyskany raz, w czasie odrastania poroża jelenia z wrocławskiego ogrodu zoologicznego, jest od tego czasu laboratoryjnie hodowany. Ze względu na swoją wyjątkową cechę – tempo wzrostu poroża jelenia to 2 cm na dobę – jest jedynym aktywnym składnikiem kosmetycznym.

Czym jest Biocervin?

To aktywny, opatentowany składnik wszystkich kosmetyków Revitacell, uzyskany na bazie komórek macierzystych MIC-1 pobranych z poroża jelenia szlachetnego, a następnie hodowanych laboratoryjnie. Wśród innych aktywnych składników stosowanych w przemyśle kosmetycznym wyróżnia go zdolność szybkiego stymulowania komórek do regeneracji oraz wzrostu. Jest hypoalergiczny i nie immunogenny. Wielu naukowców podziela zdanie, że jest on przełomowym odkryciem biotechnologii.

Stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, brwi i rzęs.

Revitacell

Stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, brwi i rzęs.

Natura

Źródło siły biodermokosmetyków Revitacell® tkwi w przyrodzie, która nas otacza. Dlatego działają dosłownie jak w naturze. Ich aktywny składnikiem jest Biocervin® oparty o opatentowaną linię komórek macierzystych MIC-1 pozyskanych z poroża jelenia szlachetnego. Zawarte w nich aktywne czynniki białkowe w naturalny sposób stymulują procesy regeneracji komórek przywracając im ich prawidłowe funkcje, ponadto nie uczulają i nie są immunogenne. Kosmetyki Revitacell® zawierają także inne składniki pochodzenia naturalnego m.in.: ekstrakt ze złotych alg, masło shea czy oleje roślinne, dzięki którym komórki macierzyste docierając do wymagających regeneracji warstw skóry oraz do cebulek rzęs i brwi.

Skuteczność

Gwarantujemy znacznie lepsze efekty niż kosmetyki dostępne na rynku. Dlaczego jesteśmy tak pewni tej deklaracji? Przeprowadziliśmy wiele badań, a naszych produktów codziennie używają kobiety w różnym wieku. Dlatego wiemy, że moc komórek macierzystych MIC-1 to niespotykana dotąd w kosmetologii siła regeneracyjna. Są one jedynym aktywnym składnikiem kosmetycznym, który tak szybko stymuluje nasze komórki do odnowy i wzrostu. Wystarczy wspomnieć, że poroże jelenia, z którego zostały pobrane, jest biologicznym fenomenem. Przyrasta nawet do 2 cm na dobę! W naszych produktach zawartość Biocervinu zawierającego komórki macierzyste sięga aż 20%, podczas gdy w przemyśle kosmetycznym używa się 0,5-5% substancji aktywnych.

Innowacyjność

Prace nad komórkami macierzystymi z poroża jelenia od kilku lat trwają na całym świecie. Jednak tylko w laboratorium Stem Cells Spin, dzięki nieszablonowemu podejściu do badań i pionierskiej metodzie hodowli komórek macierzystych, udało się na ich bazie stworzyć aktywny składnik kosmetyczny NHAC Biocervin MIC-1. Biodermokosmetyki Revitacell od samego początku opracowywane są w oparciu o innowacyjne metody i techniki działania, które nie mają odpowiednika w przemyśle kosmetycznym. Powstają w jednym z nielicznych na świecie laboratoriów dysponujących tak zaawansowaną technologią hodowli komórek macierzystych wykorzystywanych do produkcji kosmetyków, wyrobów medycznych i leków. Nasze produkty są wyjątkowe także dlatego, że chronione patentami składniki oraz rozwiązania stosowane są jedynie w kosmetykach Revitacell.

Nauka

Komórki macierzyste MIC-1 to wyjątkowe na skalę światową odkrycie polskich naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jak to zwykle bywa w przypadku przełomowych odkryć punktem wyjścia była legendarna „ciekawość badacza”. Coraz liczniejsze doniesienia o niezwykłych właściwościach komórek macierzystych z poroża jelenia zainspirowały grupę naukowców do przyjrzenia się tym strukturom, będącym alternatywą dla sztucznie syntetyzowanych substancji obecnych w produktach pielęgnacyjnych czy leczniczych. Dziś komórki macierzyste MIC-1 namnażane są w warunkach laboratoryjnych i wykorzystywane do produkcji kosmetyków Revitacell. Każdy biodermokosmetyk zawierający Biocervin tworzony jest z myślą „nauka w służbie urody”.

Unikatowość

Komórki macierzyste MIC-1 to wyjątkowe odkrycie polskiej nauki na skalę światową. Wykorzystanie go przy tworzeniu Biocervinu pozwoliło osiągnąć niepowtarzalny skład i działanie preparatów Revitacell. Są one jedynymi tego rodzaju preparatami dostępnymi na całym świecie, a od momentu odkrycia do produkcji, za powstanie Revitacell® odpowiada ta sama grupa niezwykłych naukowców.

Najwyższej klasy laboratorium

we Wrocławskim Parku Technologicznym

Od 2015 roku we Wrocławskim Parku Technologicznym znajduje się nowoczesne laboratorium Stem Cells Spin, jedno z nielicznych na świecie technologicznie przystosowane do zaawansowanego procesu hodowli komórek macierzystych.

Pod okiem najlepszych specjalistów, przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i w sterylnych warunkach przechowana jest oraz namnażana linia komórkowa MIC-1 wyprowadzona z poroża jelenia szlachetnego ponad dziesięć lat temu. Z niej pochodzi Biocervin główny składnik biodermokosmetyków Revitacell.

Tu również prowadzone są zaawansowane badania mające na celu wykorzystanie komórek macierzystych z poroża jelenia w medycynie.

Nasze laboratorium

Prawie 7-milionowa inwestycja.

Prawie 7 milionów złotych zainwestowane w najwyższej jakości sprzęt! To laboratorium jest naszą największą dumą. Tutaj przechowujemy naszą linię komórkową MIC-1 o nieograniczonej liczbie podziałów wyprowadzoną z poroża jelenia szlachetnego z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. W nim też prowadzona jest ich ciągła hodowla, z której pochodzi główny składnik naszych biodermokosmetyków – NHAC Biocervin MIC-1.

Odtwórz film

Laboratorium w liczbach

  • 7 mln złotych
    koszt inwestycji w laboratorium Stem Cells Spin
  • 309 m²
    powierzchnia laboratorium
  • -80°C
    temperatura przechowywania naszego surowca kosmetycznego